Ćwiczenia i zabiegi rehabilitacyjne

Rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia fizyczne, które wykonywane są przez osobę chorą lub ograniczoną sprawnościowo, ale też szereg innych zabiegów, które będą w stanie zapanować nad rozwojem schorzenia lub też pomogą powrócić do normalności. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego w jakim celu będziemy uczęszczali na rehabilitację. Osoby mające problemy z kręgosłupem (np. wady postawy) będą musiały skorygować swoją wadę przede wszystkim za pomocą ćwiczeń. Nie jest to jednak jedyny sposób, który pozwala na zmniejszenie dolegliwości.

Masaż lecznicy

Jedną z takich możliwości jest również odpowiednio wykonany masaż. Dzięki temu jesteśmy w stanie zmniejszyć swoje problemy np. wynikające z bolesności danego miejsca. Nie jest to masaż relaksacyjny więc nie spodziewajmy się tego, że będziemy mieli do czynienia z pełnym rozluźnieniem. Taki rodzaj masażu z całą pewnością będziemy czuć – na swój sposób będzie to przyjemne i jednocześnie bolesne. Poza tym przejdziemy też szereg innych zabiegów, które pomogą nam osiągnąć zamierzony rezultat.

Masaż rehabilitacyjny (pixabay.com)
Masaż rehabilitacyjny (pixabay.com)

Zabiegi medyczne

Zabiegi mogą polegać chociażby na mrożeniu danego fragmentu ciała. Jest to nic innego jak stosowanie miejscowo niskiej temperatury, która pozwoli na złagodzenie objawów. Podobne działanie ma laserem, który jednak działa w przeciwny sposób – jego zadaniem jest przede wszystkim rozgrzewanie danego fragmentu ciała. Stosowane są też kąpiele wodne, które często połączone są również z wodnym masażem (za pomocą tzw. biczy). Dzięki tym wszystkim zabiegom możliwe jest skorygowanie wady postawy i pozbycie się dolegliwości bólowych z tym związanych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *