Jak dbać o stan zębów i dziąseł

Zdrowe i białe zęby stanowią marzenie chyba dla każdego. Niestety nie każdy jest w stanie pochwalić się takim uśmiechem. Wynika to przede wszystkim z braku odpowiedniej higieny – w Polsce pod tym względem jest naprawdę bardzo źle. Dodatkowo niewiele osób chodzi regularnie do dentysty, co jest przecież podstawą jeżeli chodzi o zachowanie zdrowych i silnych zębów. Im częściej będziemy odwiedzili gabinet stomatologa to tym przyjemniej będzie się nam to kojarzyć. Jeżeli ktoś omija tego specjalistę szerokim łukiem to z pewnością wizyty odbywa jedynie wtedy, gdy jest to już absolutnie konieczne. Wiąże się to więc z dużym bólem, jak również koniecznością wykonania leczenia kanałowego, które może być bolesne. Oczywiście w dobrych gabinetach stomatologicznych możemy liczyć na to, że dostaniemy znieczulenie, dzięki czemu nie będziemy w ogóle czuli dyskomfortu z tym związanego. Jeżeli jednak będziemy regularnie odwiedzać stomatologa to leczenie będzie o wiele prostsze i bezbolesne.

Zdrowe zęby – jak to osiągnąć?

Zdrowe zęby powinny być pielęgnowane nie tylko w domu, ale również w gabinecie dentystycznym. Przede wszystkim warto jest oczyszczać je z kamienia. Pozwoli nam to zachować je o wiele bielsze i dodatkowo uniknąć możliwości rozwoju choroby jaką jest paradontoza. Jest to schorzenie, które dotyka naprawdę wiele osób, a objawia sie cofaniem się linii dziąsła. W ten sposób zęby stają się znacznie słabsze i chwiejne. Jeżeli będziemy to lekceważyć to najpewniej dojdzie do tego, że zdrowe zęby zaczną wypadać. Dlatego też zaleca się regularnie oczyszczać zęby z kamienia, aby nie mieć w przyszłości problemów ze swoimi zębami. Do tego dochodzi jeszcze szereg innych zabiegów dentystycznych jak chociażby lakowanie, piaskowanie czy też pędzlowanie. Wszystkie te zabiegi są w stanie poprawić nasz komfort oraz przyczynić się do tego, ze nasze zęby nie będą sprawiały nam najmniejszego problemu. Ich stosowanie ma sens jednak tylko wtedy, gdy przeprowadzane są one systematycznie, co pewien czas.

Stomatolog (pixabay.com)
Stomatolog (pixabay.com)

Wizyty u stomatologa

Jeżeli nie zadbamy odpowiednio o swoje zęby to może okazać się, ze już w bardzo młodym wieku będziemy mieli problemy z uzębieniem i konieczne stanie się noszenie protez zębowych. Mimo, że pozwalają one zastąpić naturalne zęby to nie są one tak komfortowe. Należy uważać, aby nie odkleiły się w czasie np. jedzenia. Poza tym konieczne jest ich ściąganie w celach higienicznych, co również może być problematyczne dla osób, które nie mogą zaakceptować siebie w takim wydaniu. Z pomocą przychodzą implanty zębów, które mocowane są na stałe i dają odczucie jak przy naturalnym uzębieniu. Jeżeli jednak chcemy uniknąć takich problemów i zachować jak najdłużej swoje własne żeby to trzeba pamiętać o regularnych wizytach u dentysty. Gabinet stomatologiczny Protomdental otwarty jest cały czas – wystarczy tylko umówić się na wizytę o pasującej nam porze. Dzięki temu uda się nam zachować piękny i biały uśmiech o jakim zawsze marzyliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *