Osoby niepełnosprawne i opieka nad chorymi

Dookoła nas żyje bardzo wiele osób niepełnosprawnych. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że tacy ludzie żyją dookoła nas. Głównie z tego powodu, że nie zawsze chętnie wychodzą na zewnątrz. Są też osoby, które mają z tym poważny problem i poruszanie się jest dla nich wielkim wysiłkiem. Mamy również do czynienia z bardzo chorymi osobami, które właściwie są już przekłute do łóżka. W takim przypadku nie są one w stanie samodzielnie funkcjonować i będą potrzebować też pomocy od innych osób, które będą ich doglądać i pomagać przy codziennych czynnościach.

Osoby niepełnosprawne

Taka osoba będzie musiała być też na bieżąco rehabilitowana. Dzięki temu możliwe stanie się odbudowanie siły, która została utracona w wyniku choroby. Nie zawsze takie działania przynoszą odpowiedni skutek, ale i tak będziemy musieli poświęcić temu zagadnieniu sporo czasu, bo dzięki temu można przynajmniej zatrzymać rozwój takiej choroby i zadbać o to, aby taka osoba mogła się dalej rozwijać. Oczywiście są to też duże koszty dla takiej osoby oraz rodziny, ale jest to konieczność.

Osoba starsza na wózku (pixabay.com)
Osoba starsza na wózku (pixabay.com)

Opieka nad chorym

Jeżeli taka osoba jest obłożnie chora to konieczne jest również częste doglądanie takiej osoby. Rodzina nie zawsze ma możliwość np. zwolnić się z pracy, aby zajmować się taką osobą przez 24/7 i dlatego konieczne jest zatrudnienie też pielęgniarki środowiskowej oraz opiekunów, którzy będą doglądali taką osobę przynajmniej przez kilka godzin w ciągu dnia. Jest to niezwykle ważne, aby zapewnić osobie chorej komfort (w nierzadko ostaniach tygodniach życia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *