Jak skuteczniej dbać o zęby?

Jak skuteczniej dbać o zęby?

O zęby naprawdę łatwo można dzisiaj zadbać, jednak często samo szczotkowanie może nie wystarczyć. Z tego też powodu warto jest zastanowić się nad dbaniem o zęby na wszelkie inne sposoby. Niestety niezbyt przemyślana dieta może dzisiaj okazać się wyjątkowo szkodliwa dla naszego zdrowia, przez co konieczne może okazać się dokładniejsze dbanie o zęby lub po prostu dbanie o to, jak mają się nasze zęby. Dzisiaj oprócz wykorzystania dobrej pasty, warto uskuteczniać tego typu profilaktykę dodatkowymi czynnościami.

Szczoteczka do zębów (pixabay.com)

Stosowanie płynów do płukania ust i nici dentystycznych

Nici dentystyczne mogą pomóc w skutecznym pozbyciu się resztek jedzenia spomiędzy zębów. Często po zjedzeniu czegoś konkretnego, pomiędzy zębami gromadzą się jakieś szczątki pokarmów, które nawet nie są przez nas wyczuwalne. Z czasem jednak mogą one w konkretny sposób doprowadzić do pojawienia się próchnicy, której skutki mogą być dla nas fatalne. Warto też stosować płyny do płukania ust, które bardzo często zapewniają zębom skuteczną jak i dokładną ochronę przed bakteriami.

Pozbawione cukru gumy do żucia

W sklepach kupić można całkiem spore ilości gum do żucia, do których słodzenia się ksylitolu. Ksylitol sam w sobie posiada właściwości pomagające w walce z próchnicą. Dzięki żuciu takich gum, możemy skuteczniej pozbyć się spomiędzy zębów resztek jedzenia, jak i zapewnić sobie znacznie lepszą ochronę przed próchnicą. Gumy warto żuć również wtedy, gdy nie mamy kompletnie możliwości umycia zębów.

Dawid Wysocki
Dawid Wysocki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *