Choroba lokomocyjna – podstawy

Choroba lokomocyjna potrafi zepsuć nawet najprzyjemniejszą podróż. Na szczęście istnieją efektywne metody walki z tą chorobą. Poniżej zostaną przedstawione przyczyny, objawy oraz sposoby leczenia tej nieprzyjemnej choroby.

Przyczyny

Przyczynami tej choroby jest błędna interpretacja sygnałów ze zmysłu wzroku oraz sygnałów z ucha środkowego (błędnika). Mózg stara się interpretować wszystkie sygnały jakie dostaje podczas ruchu. Choroba lokomocyjna występuje, gdy mózg nie radzi sobie z rozbieżnościami tych sygnałów, co powoduje nieprzyjemne objawy.

Objawy

Są one nasilone przy ruchu niejednostajnym. Objawy są szczególnie silne podczas podróży w terenie górzystym. Najczęstszymi objawami są zawroty głowy, nudności, złe samopoczucie lub nadpobudliwość. Jeśli nie zredukuje się objawów to z pewnością wystąpią nasilające się wymioty.

Leczenie

Choroba ta może wystąpić zarówno u dzieci jak i dorosłych. Istnieje kilka sposobów zapobiegania chorobie lokomocyjnej. Należą do nich między innymi obniżanie stresu, skupienie wzroku na horyzoncie oraz zajmowanie miejsca jak najdalej od osi kół. Można również skorzystać z leków na bazie imbiru, które są bezpieczne dla zdrowia.

Podsumowując

Choroba lokomocyjna nie należy do chorób przyjemnych, jednak jest ona stosunkowo łatwa do wyleczenia. Warto dostosować się do powyższych wskazówek aby choroba nie przeszkadzała w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *