Co daje nam trening siłowy?

Siłownia to dla wielu osób coś, bez czego nie wyobrażają sobie oni codziennego życia. Jest to przede wszystkim sposób na zabicie czasu, czy też rozładowanie swoich emocji po ciężkim dniu. Nie da się jednak ukryć, że w większości przypadków jest to przede wszystkim sposób na to, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jeśli ktoś chce bowiem osiągnąć estetyczną muskulaturę to trening siłowy będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że na efekty trzeba nieraz czekać długimi miesiącami, a nawet latami.

Wpływ genetyki

Dużo zależy tutaj przede wszystkim od genetyki danej osoby. Istnieją bowiem tacy, którzy pomimo trzymania ścisłej diety i ciężkich treningów nie będą w stanie tak szybko uzyskać zadowalających efektów. W takim przypadku liczy się więc samozaparcie i dążenie do wyznaczonego sobie celu. Bardzo pomocne jest tutaj również po prostu lubienie tego co się robi. Chodzenie na treningi z przymusu na dłuższą metę nie ma sensu, bo prędzej czy później damy sobie z tym spokój.

Genetyka ma spory wpływ na efekty (pixabay.com)

Suplementacja

Oczywiście odpowiedni plan treningowy oraz trzymanie się ustalonej diety to coś, o czym żadna regularnie ćwicząca osoba nie powinna zapominać. W momencie gdy wszystkie podstawy dopięte są na ostatni guzik, można pomyśleć o dodatkowej suplementacji. Połączenie tych wszystkich elementów pozwoli nam osiągnąć o wiele lepsze efekty, zarówno jeżeli chodzi o siłę jak i sylwetkę. Ćwiczenia mogą dawać naprawdę wiele radości i frajdy, a dodatkowo są one niezwykle wynagradzające. Jeśli więc lubimy sport, choć obecnie nie mamy z nim regularnie do czynienia to siłownia będzie w większości przypadków świetnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *