Terapia manualna podczas rehabilitacji

Jeśli nasz układ ruchowy nie jest w pełni sprawny to nasz organizm sygnalizuje to poprzez ból, szczególnie w okolicach kręgosłupa. Ból może zostać zredukowany dzięki użyciu odpowiednich leków, jednak jeśli nie usunie się przyczyny to ból powróci. Do wyleczenia przyczyny przydatna może być terapia manualna. Czym ona jest?

Podstawowe informacje

Terapia manualna jest bezinwazyjną i naturalną metodą leczenia, która jest jedną z metod fizjoterapii, której celem jest trwałe polepszenie zdrowia poprzez odblokowanie stawów i fragmentów kręgosłupa. Ma ona silne oparcie w medycynie oraz wymaga dobrej znajomości anatomii ludzkiego organizmu. Terapia manualna polega na odpowiednim dotykaniu i uciskaniu miejsc, które wymagają leczenia.

Wskazania i przeciwwskazania

Terapia manualna jest wskazana dla osób, które cierpią na bóle mięśni, stawów lub kręgosłupa. Zabieg ten jest również bardzo wskazany dla osób, które posiadają wady postawy, skrzywienia kręgosłupa lub nerwobóle. Terapia manualna jest zabiegiem bezpiecznym, jednak osoby cierpiące na zapalenia stawów, niewydolność krążenia mózgowego lub osoby ze świeżymi urazami nie powinny się mu poddawać.

Podsumowując

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań to warto poddać się terapii manualnej. Pomoże ona wyleczyć problem bólów mięśni lub kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *