Rehabilitacja w wodzie

W okresie letnim każdy szuka możliwości ochłodzenia się w jakikolwiek sposób, a wielu wybiera basen. Oprócz walorów rekreacyjnych basen oferuje ogromne możliwości rehabilitacyjne dla osób z dysfunkcjami ruchowymi. Woda idealnie nadaje się do przeprowadzania rehabilitacji u niemal każdego pacjenta. Dlaczego tak się dzieje?

Dlaczego woda?

Woda jest bardzo dobrym środowiskiem do rehabilitacji gdyż rozluźnia mięśnie i je wzmacnia podczas odpowiednio dobranych ćwiczeń. Ćwiczenia rehabilitacyjne przeprowadzone w wodzie mogą skrócić rehabilitację i przyspieszyć powrót do zdrowia, gdyż stawy są znacznie mniej obciążone co powoduje, że 45 minut ćwiczeń w wodzie odpowiada zaledwie 10 minutom ćwiczeń na lądzie. Ponadto opór wody pozwala rehabilitantom na poruszanie się, co na lądzie bardzo często nie byłoby możliwe ze względu na poważne dysfunkcje ruchowe.

Wpływ wody na pacjenta

Woda ma na rehabilitanta bardzo dobry wpływ, o czym można poczytać w branżowych książkach zakupionych w sklepie medycznym. Do tych pozytywnych wpływów wody na pacjenta można zaliczyć siłę wyporu, która pozwala pacjentowi się zrelaksować i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na rehabilitanta w wodzie jest ciśnienie hydrostatyczne, które rozluźnia mięśnie i pozytywnie wpływa na krążenie. To tylko kilka z wielu zalet, jakie daje rehabilitacja w wodzie, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to warto zakupić branżowe książki na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *