Jak zostać pielęgniarką?

Pielęgniarki i pielęgniarze w dzisiejszych czasach muszą ukończyć studia na kierunku Pielęgniarstwo, jednak jakiś czas temu wystarczyło ukończenie liceum medycznego. Jednak oprócz wiedzy i doświadczenia bardzo ważne jest powołanie do wykonywania tego zawodu, który nie jest prosty. Jak wygląda droga do zostania pielęgniarką?

Początki

Jeśli lubimy pomagać ludziom i czujemy powołanie do wykonywania zawodu pielęgniarki to pierwszym etapem są studia pielęgniarskie pierwszego stopnia. Trwają one 6 semestrów i obejmują naukę o zdrowiu, medycynie i zawierają ponad tysiąc godzin praktyk zawodowych. Pielęgniarki mające ukończone takie studia stanowią 15% wszystkich aktywnych zawodowo pielęgniarek, z kolei około 8% stanowią pielęgniarki z ukończonymi studiami magisterskimi, które są następnym krokiem w edukacji.

Podwyższanie kwalifikacji

Studia magisterskie na kierunku Pielęgniarstwo trwają 4 semestry, podczas których student musi przyswoić dużą ilość wiedzy z literatury medycznej i odbyć miesięczne praktyki. Po ukończonych studiach pielęgniarka ma szeroką wiedzę z zakresu nauk medycznych oraz doświadczenie na temat sprawowania opieki nad pacjentami. Ponadto pielęgniarka musi znać prawo medyczne i w zgodzie z nimi organizować pracę swoją oraz pracę ewentualnych podwładnych. Najważniejsze w tym zawodzie jest odpowiednie podejście do pacjenta, a jeśli do powołania dodamy wiedzę to będziemy dobrą pielęgniarką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *