Akcesoria pomocne w rehabilitacji

Rehabilitacja jest niezbędna w procesie powrotu do zdrowia po kontuzji, szczególnie jeśli kontuzja była bardzo poważna. W procesie rehabilitacji ważna jest wiedza rehabilitantów, determinacja pacjenta, ale również wyposażenie używane do rehabilitacji. Jakie akcesoria mogą być pomocne w procesie rehabilitacji?

Taśmy i piłki

Jednym z akcesoriów wspomagających rehabilitację mogą być taśmy rehabilitacyjne, które są dobrą alternatywą dla hantli. Pozwalają redukować poziom tkanki tłuszczowej i zwiększać siłę i masę mięśni. Kolejnym przyrządem pomocnym w rehabilitacji są piłki rehabilitacyjne, które przydatne są szczególnie przy rehabilitacji kręgosłupa i narządu ruchu. Oprócz tego istnieją także akcesoria które są bardzo pomocne dla rehabilitantów, którzy czuwają nad osobami rehabilitowanymi.

Modele, tablice i rękawiczki

Jednym z elementów przydatnych rehabilitantów mogą być na przykład modele anatomiczne, dzięki którym rehabilitant może sprawdzić detale anatomiczne. Jest to przydatne podczas ćwiczeń lub masażu, gdzie trzeba skupić się na konkretnej części ciała i wymagana jest wiedza anatomiczna. W niektórych przypadkach przydatne mogą być inne akcesoria, jak na przykład rękawiczki ochronne czy tablice anatomiczne, które mogą być pomocne w aktywnościach pomagających w rehabilitacji jak na przykład akupunktura lub akupresura.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *