Czym zajmuje się stomatolog?

Organizm człowieka składa się z ogromnej liczby różnych elementów, które są badane przez specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Jedną z dziedzin medycyny, która zajmuje się naszym organizmem jest stomatologia. Czym dokładnie zajmuje się stomatologia i jakie choroby może leczyć stomatolog?

Czym jest stomatologia?

Stomatologia to dziedzina medycyny zajmująca się jamą ustną oraz zębami, a także wszystkimi chorobami z nimi związanych. Sama stomatologia dzieli się na wiele specjalizacji, takich jak stomatologia ogólna, stomatologia dziecięca czy chirurgia stomatologiczna. Pierwsze przypadki leczenia stomatologicznego można odnotować już 14 tysięcy lat temu, a wraz z upływem czasu ta dziedzina medycyny znacznie się rozwinęła.

Jakie zadania wykonuje stomatolog?

Stomatolog potrzebuje szerokiej wiedzy medycznej aby móc leczyć pacjentów. Taka wiedza pochodzi z literatury medycznej, praktyk i studiów medycznych, które są potwierdzone specjalnym egzaminem zanim stomatolog może leczyć pacjentów. Jedną z podstawowych chorób leczonych przez stomatologa jest próchnica, która atakuje nasze zęby. Oprócz leczenia chorób stomatolow wstawia implanty zębów lub może uzupełniać ubytki występujące w naszym uzębieniu, w zależności od stanu i preferencji pacjenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *