Jak radzić sobie z transferem pacjentów?

Odpowiednio poprowadzona rehabilitacja pozwoli każdemu pacjentowi szybciej wrócić do zdrowia i pełni możliwości. Jednak podczas rehabilitacji wielu pacjentów może potrzebować pomocy w transporcie zanim nie powrócą do pełni sił i zdrowia. W jaki sposób najlepiej przygotować się na transport pacjentów?

Wózek inwalidzki

Pierwszą ważną rzeczą jest odpowiedni sposób transportu pacjentów do sali rehabilitacyjnej, a do tego idealnie mogą się nadać wózki inwalidzkie. Jest to wygodny sposób zarówno dla samego pacjenta jak i dla opiekuna, który może przetransportować rehabilitanta na większe odległości. Jednak wiele zależy od sprawności każdego pacjenta, nie każdy pacjent wymaga wózka inwalidzkiego, czasami można zastosować inne sposoby do transferu pacjentów.

Inne metody transportu

Istnieje kilka sposobów na jakie można ułatwić transfer pacjenów do sali rehabilitacyjnej, w zależności od stopnia niepełnosprawności pacjenta. Różnego rodzaju maty i dyski obrotowe mają na celu ułatwienie transportu pacjentów z łóżka do specjalnych siedzisk do transportu lub wózków inwalidzkich. Dla osób bardziej sprawnych wystarczyć może specjalny pas do transportu pacjentów i pomoc opiekuna. Należy odpowiednio dobrać metody transportu do danego pacjenta, aby bezpiecznie przetransportować go na rehabilitację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *